O nas

Poznajcie Izę & Nicolasa – młodych, ale za to doświadczonych twórców Baikary.

Nasza pasja

Naszą największą pasją jest podróżowanie oraz fotografia. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć Baikarę i połączyć te dwie pasje. Naszym pragnieniem jest pokazać Wam wszystkie magiczne miejsca, które mieliśmy okazję odwiedzić. Będziemy wzbogacać Twoją podróż, pokazując zdumiewające miejsca z różnymi oczami. Koncentrujemy się na autentycznych, mniej turystycznych, pełnych przeżyć przygodach.

‘wspólna pasja’
‘szacunek do lokalnej kultury’
‘miłość do natury’ ‘autentyczna podróż’

Nasza historia – Iza & Nicolas
Poznaliśmy się w Chinach, gdzie spędziliśmy około dwóch lat. Naszą pierwszą, wspólną przygodą był powrót z Chin do Europy koleją transsyberyjską.  Po naszych doświadczeniach w Azji, stwierdziliśmy, że naszedł najwyższy czas na zmianę kontynentu. Padło na Amerykę Południową. Po paru miesiącach przygód w Peru, założyliśmy nasze pierwsze biuro podróży z siedzibą w Peru (www.alpinca.pl). Od tego czasu podróżowaliśmy po Peru, Boliwii, Ekwadorze, Chile oraz Argentynie z naszymi turystami. Do tej pory organizujemy wyprawy w tamte strony. Są to miejsca, które znamy jak własną kieszeń. Ogólnie mieszkaliśmy około 3 lat w Peru. Obecnie nie mamy stałego miejsca zamieszkania. Przemieszczamy się pomiędzy Ameryką Południową, Europą oraz Azją.

Sekret naszego sukcesu?

Miłość

 

Poznaj założycieli Baikary

Iza & Nicolas

Z Izą i Nicolasem nigdy się nie zgubicie! Oboje mówią w pięciu językach: po francusku, polsku, angielsku, hiszpańsku oraz chińsku. To bardzo im pomaga w podróżowaniu oraz zdobywaniu nowych doświadczeń z lokalną ludnością. Nicolas jest miłośnikiem gór oraz fotografii. Pokaże Wam najpiękniejsze trekkingi w danym kraju. Region Ausangate w Peru to jego drugi dom. W ciągu roku bywa tam około 10 razy. Nico to również zapalony amator fotografii, który potrafi zostać w jednym miejscu tak długo, aż będzie zadowolony ze zdjęcia… Izę poznacie po jej niekończącym się uśmiechu.Wiedziona wrodzoną ciekawością i fascynacją nieznanym, uwielbia spotkania i dialogi z lokalnymi mieszkańcami. Koniecznie zobaczcie jej vlogi na youtube z różnych spotkań z lokalsami.

Alpinca

Nasze pierwsze biuro podróży w Peru

Od czterech lat prowadzimy biuro podróży w Peru, gdzie organizujemy wyprawy po Ameryce Południowej. Zajrzyjcie również na naszą stronę Alpinca.

Byliśmy w Peru przez dwa tygodnie. Dzięki wspaniałym ludziom – Izie i Nicolasowi przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil. Wszystko było perfekcyjnie zorganizowane: transport, hotele, lokalni przewodnicy oraz oczywiście super program. Iza i Nicolas to cudowni, młodzi i pełni optymizmu ludzie, dzięki którym odwiedziliśmy wiele miejsc do których sami pewnie nie dotarlibyśmy, w tym oczywiście restauracje z lokalnym jedzeniem, plaże i bazary. Gorąco polecamy podróże z nimi!! �.

Janusz Żuchowicz

Serdeczne podziękowania dla Izy i Nicolasa, którzy prowadzą Alpinkę! Dzięki nim przeżyłam emocjonującą, pełną niezapomnianych chwil miesięczną podróż po Peru i Boliwii. Zaproponowana przez Izę trasa wycieczki pozwoliła mnie i moim znajomym poznać niezwykle różnorodne pod każdym względem Peru. Białe domki otoczonej wulkanami Arequipy, pustynny krajobraz kanionu Colca, kilku dniowy trekking w rejonie masywu Ausangate, Dolina Inków, Amazońska dżungla, to tylko niektóre z odwiedzonych przez nas miejsc. Z czystym sercem rekomenduję wyjazdy z nimi. Zaangażowanie, profesjonalizm, wiedza i doświadczenie to główne atuty Izy i Nicolasa. Na pochwałę zasługują również lokalni przewodnicy, z którymi współpracuje biuro. Polecam!

Paulina Dybał

Niedawno wróciłam z miesięcznej podróży po Peru i Boliwii z Alpinca.
Z cała pewnością wszystkim, którzy wybierają się do Ameryki Południowej-polecam to biuro.
Wszystko zostało przygotowane i zorganizowane z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Iza i Nico to ludzie pełni pasji, podróż z nimi to prawdziwa przygoda:-) Dzięki!

Anna Kuczyńska

Niesamowite przeżycia, piękne widoki, niezapomniane wspomnienia, najlepsza opieka… Jeżeli chcesz przeżyc wakacje życia w Peru powinieneś oddac sie w ręce Baikary. Izabela i Nicolas zatroszczą się o każdy szczegół Twojej wyprawy, a ich poczucie humoru uprzyjemni każda chwile Dziękuję Wam!!! Bez Was nie zdobyłabym mojego pierwszego 5 tys.m n.p.m, nie zaliczyłabym trasy Dakar (Uyuni ), nie wspominając pięknych lagun na mało turystycznym trekkingu Ausangate, i oczywiście wyprawy do miasta Inkow – Machu Picchu! Dziękuje!!!

Wioleta Górna

Dzięki Izie i Nicolasowi udało nam się odbyć niezapomnianą miesięczną podróż po magicznym Peru i równie tajemniczej Boliwii. Opracowany przez Izę program pozwolił nam zobaczyć ich różnorodność – wulkaniczno – pustynny region Arequipy z majestatycznym kanionem Colca, pełną życia dżunglę, góry masywu Ausangate… Wyprawę zakończyliśmy zdobyciem Huayna Potosí (6088 m n.p.m.) w rejonie La Paz.
Zdecydowanie polecam wyjazd z biurem nimi! Niezawodny kontakt, zaangażowanie i profesjonalizm zarówno Izy i Nicolasa, jak i lokalnych przewodników, z którymi współpracują 

Justyna Czanieczka

Podróżuj z nami!